Szukaj Pokaż menu

Dziewczyna kontra prymitywny dupek, z którym była raz na randce

133 664  
260   236  
Nie każda randka musi być sukcesem, ale porażkę wypadałoby przyjąć z godnością. Chodzą jednak po tym świecie typy, przy których witki opadają! Lauren Crouch z Londynu opisała na swoim blogu przygodę z facetem, który wprawił ją w osłupienie wiadomością wysłaną po spotkaniu. Jej odpowiedź była jednak podręcznikowa.

7 nadzwyczajnych kwiatów, które są dowodem na to, że (s)twórca ma niezłe poczucie humoru

71 053  
290   34  
Na pierwszy rzut oka kwiat jaki jest - każdy widzi. Z dołu zielone, z góry kolorowe. Ale jeśli zapuścimy się gdzieś dalej niż do osiedlowej kwiaciarni, okaże się niektóre okazy są co najmniej fascynujące.

#1. Orchis italica

Zatrzymane w kadrze CXIV

100 276  
456   65  
Dziś w "Zatrzymanych..." zobaczycie między innymi najbezpieczniejsze miejsce w przypadku nadejścia huraganu, wnuka magnata naftowego wypuszczonego przez porywaczy oraz zdobywczynię największej ilości Oscarów.

#1. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i odznaczona przez niego 74-letnia kosmonautka, pierwsza kobieta w kosmosie, Walentyna Tierieszkowa. 12.04.2011 r. Fot. Vladimir Rodionov.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Maskotka Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1966 roku, Willy, pije herbatę w towarzystwie piłkarzy z RFN. 12 lipca 1966 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Aktorka Ruth Roman trzyma swojego syna Richarda po tym, jak zostali uratowani z tonącego statku pasażerskiego SS Andrea Doria. 6 lipca 1956 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Martin Luther King został zamordowany przez Jamesa Earla Raya w Lorraine Motel w Memphis, Tennessee. 4 kwietnia 1968 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Japońska alpinistka Junko Tabei, pierwsza kobieta, która wspięła się na Mount Everest, stoi przed południową ścianą szczytu z sirdarem, Nepalczykiem Angiem Tseringiem. 16 maja 1975 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Flamingi znalazły schronienie w łazience Miami-Metro Zoo, gdy tropikalna burza wywołana przez huragan Floyd nadciągnęła nad Florydę.  Wrzesień, 1999 r. Fot. Tim Chapman.

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Herman Göring podczas przesłuchania. Kitzbühel, Austria, 9 maja 1945 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Aktorzy Lee Majors i Farrah Fawcett biorą ślub w Hotelu Bel-Air w Los Angeles, w Kalifornii, 28 lipca 1973 r. Ich ślub odbył się w 5. rocznicę pierwszej randki. Rozwiedli się w 1982 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. W 1979 roku w Iranie miała miejsce rewolucja islamska. Na zdjęciu obchody piątej rocznicy tego wydarzenia. Teheran, 1984 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Wnuk amerykańskiego magnata naftowego Jeana Paula Getty'ego (na zdjęciu z oficerem policji) po uwolnieniu przez porywaczy. Włochy, grudzień, 1973 rok.

Kliknij i zobacz więcej!
16-letni John Paul Getty III został uprowadzony w Rzymie 10 lipca 1973 roku. Porywacze wystosowali list z żądaniem okupu - 17 milionów dolarów. Dziadek porwanego - John Paul Getty - odmówił zapłacenia okupu, sądząc, że to kolejna próba wyłudzenia od niego pieniędzy przez prowadzącego hulaszczy tryb życia wnuka.
8 listopada 1973 do jednego z dzienników dotarła paczka. Był w niej pukiel włosów oraz... ucho porwanego nastolatka wraz z żądaniem okupu 3,2 miliona dolarów. Tym razem magnat naftowy uległ, wynegocjował z porywaczami kwotę 2,9 miliona dolarów i zapłacił okup. Wkrótce potem, 15 grudnia 1973 roku, nastolatek odnalazł się na stacji benzynowej w miejscowości Lauria.

#11. Królowa Elżbieta II ogląda "Terakotową Armię" podczas wizyty w Xi'an w Chinach w 1986 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Hollywoodzka projektantka kostiumów Edith Head (1897-1981) pozuje do zdjęcia na tle swoich 8 Oscarów. Los Angeles, Kalifornia, 20 września 1979 r. Jak do tej pory jest zdobywczynią największej ilości Oscarów wśród kobiet (8 sztuk) i najczęściej nominowaną kobietą (35 razy).

Kliknij i zobacz więcej!


#13. Astronauta Leroy Gordon "Gordo" Cooper, Jr., dowódca misji Gemini 5 po udanym wodowaniu jest wciągany przy pomocy liny na pokład śmigłowca ratowniczego. 29 sierpnia 1965 roku.

Kliknij i zobacz więcej!
 

#14. Szach Iranu z rodziną w St. Moritz, Szwajcaria. 7 stycznia 1974 r.  Fot. Daniel Simon.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Radykalna pisarka feministyczna Valerie Solanas w biurze Village Voice, 16 lutego 1967 r. Fot. Fred W. McDarrah.

Kliknij i zobacz więcej!
Solanas jest autorką manifestu SCUM (Society for Cutting Up Men), w którym dowodziła możliwości funkcjonowania społeczeństwa składającego się wyłącznie z kobiet. 3 czerwca 1968 r. próbowała zamordować Andy'ego Warhola, strzelając do niego 3 razy. Pierwsze dwie kule nie trafiły artysty, trzecia przebiła mu oba płuca, śledzionę, wątrobę i przełyk. Przeżył po pięciogodzinnej operacji w Columbus-Mother Cabrini Hospital. U Solanas zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną i kobieta spędziła 3 lata w więzieniu oraz szpitalu psychiatrycznym. Zmarła w 1988 roku na zapalenie płuc w San Francisco w wieku 52 lat.

#16. Pierwsza fotografia ocalałych z katastrofy samolotowej w Andach w 1972 roku wykonana przez Antonio Caruso.

Kliknij i zobacz więcej!
13 października 1972 roku samolot Urugwajskich Linii Lotniczych z 45 osobami na pokładzie rozbił się w Andach. Katastrofę przeżyło ponad 30 osób, ale w ciągu kilku pierwszych dni kilkoro z nich zmarło w wyniku odniesionych ran i przeraźliwego zimna, następnych kilku zginęło w lawinie. Ostatecznie 23 grudnia 1972 roku uratowano 16 ocalałych z katastrofy, którzy przeżyli ponad 2 miesiące w Andach na mrozie. By przeżyć, jedli ciała zmarłych towarzyszy lotu.

#17. Pierwsza fotografia Ziemi wykonana z orbity Księżyca, 23 sierpnia 1966 r.

Kliknij i zobacz więcej!
Zdjęcie zostało wykonane i transmitowane na Ziemię przez amerykański orbiter księżycowy. Obraz został odebrany przez stację monitorującą NASA w Robledo De Chavela niedaleko Madrytu w Hiszpanii. Ziemia została sfotografowana 23 sierpnia 1966 o 16:35 GTM.

#18. Barker Ranch, dom Charlesa Mansona i "Rodziny", około 1969 r., Park Narodowy Doliny Śmierci, Kalifornia.

Kliknij i zobacz więcej!


#19. Policjanci z Austin niosą rannego kolegę postrzelonego przez Charlesa Whitmana, 1 sierpnia 1966 r.

Kliknij i zobacz więcej!
25-letni Charles Whitman, student inżynierii i były żołnierz korpusu amerykańskiej piechoty morskiej, z 28 piętra wieży Uniwersytetu w Teksasie zastrzelił 16 osób i ranił 32. Wcześniej zabił swoją matkę i żonę. Whitman został zastrzelony przez policję w Austin. Po strzelaninie taras obserwacyjny na Wieży Uniwersytetu w Teksasie pozostawał zamknięty do 1968 roku. Zamknięto go ponownie w 1975 roku (aż do 1999 r.) po serii samobójczych skoków.

#20. Premier Jan Olszewski wygłasza swoje przemówienie podczas nocnego posiedzenia sejmu z 4 na 5 czerwca 1992 r. Przegłosowano wówczas wotum nieufności dla rządu Jana Olszewskiego i powołano na stanowisko prezesa Rady Ministrów Waldemara Pawlaka. Fot. Krzysztof Wójcik.

Kliknij i zobacz więcej!

Tutaj znajdziesz wszystkie poprzednie części wydarzeń "Zatrzymanych w kadrze"
456
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 7 nadzwyczajnych kwiatów, które są dowodem na to, że (s)twórca ma niezłe poczucie humoru
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa - relacja
Przejdź do artykułu Idioci są wśród nas IV
Przejdź do artykułu Niezwykle żywy świat stworzony przez fotografa daltonistę
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Widoki, dla których warto udać się na sam koniec świata
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Głębokie przemyślenia internautów V
Przejdź do artykułu Nocne zwiedzanie paryskich tuneli

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą